Menu
Kelayakan_Kejohanan_Remaja_B-17_UEFA_2016 Pusingan kelayakanUndian untuk pusingan kelayakan diadakan di ibu pejabat UEFA di Nyon, Switzerland pada 3 Disember 2014 di 09:00 CET (UTC+1).[4][5]
Pasukan-pasukan yang diletakkan sebagai pilihan mengikut kedudukan pekali mereka, dikira berdasarkan yang berikut:[6][7]
Setiap kumpulan mengandungi dua pasukan dari Balang A dan dua pasukan dari Balang B.[2] Atas sebab-sebab politik, Sepanyol dan Gibraltar (kerana status dipertikaikan Gibraltar itu), dan juga Rusia dan Ukraine (kerana campur tangan tentera Rusia di Ukraine) , tidak dapat diletak dalam kumpulan yang sama.
Pasukan | Peka | Kedu |
---|---|---|
Jerman | 11.333 | 1 |
|
|
Masa sehingga 24 Oktober 2015 adalah CEST (UTC+2), selepas itu masa dalam CET (UTC+1).
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belanda | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 3 | +7 | 6[lower-alpha 1] | Pusingan Elit |
2 | Switzerland | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 6[lower-alpha 1] | |
3 | Wales (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
4 | Albania | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 8 | −7 | 1 |
24 Oktober 2015 (2015-10-24) 17:00 |
Albania | 0 – 5 | Belanda |
---|---|---|
Laporan | Bobby Adekanye 4' Anderson Lopez 10', 40' Dylan Vente 79' Marash Kumbulla 80+2' (g.s.) |
27 Oktober 2015 (2015-10-27) 13:00 |
Belanda | 4 – 1 | Switzerland |
---|---|---|
Dylan Vente 44', 54', 76' Armando Obispo 64' | Laporan | Kreshnik Hajrizi 80+3' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusia | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 0 | +10 | 9 | Pusingan Elit |
2 | Montenegro | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | −1 | 4 | |
3 | Cyprus | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | −6 | 3 | |
4 | Belarus (H) | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | −3 | 1 |
30 September 2015 (2015-09-30) 14:00 |
Belarus | 1 – 1 | Montenegro |
---|---|---|
Aliaksandr Ksenafontau 12' | Laporan | Miloš Zečević 33' |
30 September 2015 (2015-09-30) 17:00 |
Rusia | 6 – 0 | Cyprus |
---|---|---|
Stanislav Latsevich 26', 40+1' Aleksandr Rudenko 30', 44' (pen.) Vyacheslav Grulev 72' Yefrem Vartanyan 75' | Laporan |
2 Oktober 2015 (2015-10-02) 14:00 |
Belarus | 2 – 3 | Cyprus |
---|---|---|
Krasimir Kapov 10' Vladislav Malkevich 35' | Laporan | Panagiotis Louka 50', 52', 78' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ireland | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 | Pusingan Elit |
2 | Sweden | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 3 | +4 | 5 | |
3 | Finland (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 4 | |
4 | Malta | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 15 | −12 | 0 |
24 September 2015 (2015-09-24) 13:00 |
Sweden | 5 – 1 | Malta |
---|---|---|
Henrik Bellman 11' Teddy Bergqvist 15', 25', 35', 62' | Laporan | Omar Elouni 69' |
26 September 2015 (2015-09-26) 11:00 |
Malta | 0 – 6 | Ireland |
---|---|---|
Laporan | Michael Cregan 28', 60' (pen.), 74' Declan Rice 33', 39' Kian Flanagan 53' |
29 September 2015 (2015-09-29) 15:45 |
Finland | 4 – 2 | Malta |
---|---|---|
Timo Stavitski 29' Eero Hyökyvirta 46' Juho Montola 69' Nikolas Saira 80+3' | Laporan | Neil Frendo 53' Omar Elouni 77' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovakia | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 5 | +1 | 5 | Pusingan Elit |
2 | Georgia | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 | 4 | |
3 | Romania | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 5 | −2 | 4 | |
4 | Hungary (H) | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 5 | −1 | 2 |
24 Oktober 2015 (2015-10-24) 13:15 |
Hungary | 1 – 2 | Romania |
---|---|---|
Zsombor Bévárdi 66' | Laporan | Nicușor Craiu 8' Vlad Dragomir 68' |
24 Oktober 2015 (2015-10-24) 13:30 |
Georgia | 3 – 4 | Slovakia |
---|---|---|
Beka Kavtaradze 10' (pen.) Nika Ninua 66' Levani Kharabadze 71' | Laporan | Roland Gerebenits 22' Martin Vician 55' Filip Vaško 59' Adam Kopas 80+1' |
26 Oktober 2015 (2015-10-26) 13:30 |
Hungary | 1 – 1 | Slovakia |
---|---|---|
Ákos Virág 24' (pen.) | Laporan | Ladislav Almási 80+4' |
26 Oktober 2015 (2015-10-26) 13:30 |
Romania | 0 – 3 | Georgia |
---|---|---|
Laporan | Nugzari Spanderashvili 24' Giorgi Chakvetadze 44' Nika Ninua 68' |
29 Oktober 2015 (2015-10-29) 13:30 |
Georgia | 2 – 2 | Hungary |
---|---|---|
Beka Kavtaradze 21' Lasha Ozbetelashvili 80+2' | Laporan | Norman Timári 22' Ákos Virág 44' |
29 Oktober 2015 (2015-10-29) 13:30 |
Slovakia | 1 – 1 | Romania |
---|---|---|
Ladislav Almási 80+3' | Laporan | Nicușor Craiu 10' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 | Pusingan Elit |
2 | Serbia | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 2 | +5 | 5 | |
3 | Lithuania | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
4 | Luxembourg (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 10 | −8 | 0 |
24 Oktober 2015 (2015-10-24) 16:00 |
Serbia | 6 – 1 | Luxembourg |
---|---|---|
Njegoš Petrović 3' Đorđe Jovanović 28' Nemanja Tomašević 57' Strahinja Bosnjak 62' (pen.) Milutin Đorđević 68' Dejan Joveljić 80' | Laporan | Vincent Thill 60' |
24 Oktober 2015 (2015-10-24) 16:00 |
Austria | 2 – 0 | Lithuania |
---|---|---|
Maurice Mathis 59' Nicolas Meister 65' | Laporan |
26 Oktober 2015 (2015-10-26) 19:00 |
Luxembourg | 1 – 2 | Austria |
---|---|---|
Vincent Thill 38' | Laporan | Philipp Riegler 31' Christoph Baumgartner 47' |
29 Oktober 2015 (2015-10-29) 19:00 |
Austria | 1 – 1 | Serbia |
---|---|---|
Valentino Müller 2' | Laporan | Ranko Veselinović 22' |
29 Oktober 2015 (2015-10-29) 19:00 |
Lithuania | 2 – 0 | Luxembourg |
---|---|---|
Džiugas Sūnelaitis 37' Dominykas Kubilinskas 66' | Laporan |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sepanyol | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 | 9 | Pusingan Elit |
2 | Poland | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 6 | |
3 | Latvia (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | −3 | 3 | |
4 | Andorra | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | −6 | 0 |
25 Oktober 2015 (2015-10-25) 17:00 |
Poland | 4 – 0 | Latvia |
---|---|---|
Przemysław Macierzyński 23', 67' Mikolaj Kwietniewski 40+1' Bartlomiej Gajda 70' | Laporan |
30 Oktober 2015 (2015-10-30) 17:00 |
Sepanyol | 2 – 1 | Poland |
---|---|---|
Manu Morlanes 33', 53' | Laporan | Sebastian Szymański 8' |
30 Oktober 2015 (2015-10-30) 17:00 |
Andorra | 0 – 3 | Latvia |
---|---|---|
Laporan | Viktors Čebotarjovs 53', 65' Marko Regža 60' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Republik Czech | 3 | 2 | 1 | 0 | 15 | 3 | +12 | 7 | Pusingan Elit |
2 | Croatia | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 | |
3 | Liechtenstein (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | −3 | 3 | |
4 | Gibraltar | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 16 | −14 | 0 |
26 Oktober 2015 (2015-10-26) 12:00 |
Croatia | 4 – 1 | Gibraltar |
---|---|---|
Duje Javorcic 2', 80+1' (pen.) Tomislav Knežević 11', 80+3' | Laporan | Byron Espinosa 49' |
Republik Czech v Liechtenstein
26 Oktober 2015 (2015-10-26) 15:00 |
Republik Czech | 4 – 0 | Liechtenstein |
---|---|---|
Antonín Růsek 19' Martin Graiciar 48' Michal Sadílek 52' Filip Kubala 63' | Laporan |
28 Oktober 2015 (2015-10-28) 12:00 |
Gibraltar | 1 – 9 | Republik Czech |
---|---|---|
Julian Valarino 39' | Laporan | Martin Graiciar 2', 25', 30' Marian Burda 4' Richard Sedláček 15', 37' Martin Zikl 27' Filip Kubala 74' Michal Sadílek 77' |
31 Oktober 2015 (2015-10-31) 15:00 |
Republik Czech | 2 – 2 | Croatia |
---|---|---|
Mojmír Chytil 49' David Beňo 66' | Laporan | Dario Špikić 55' Sandro Kulenović 70' |
31 Oktober 2015 (2015-10-31) 15:00 |
Liechtenstein | 3 – 0 | Gibraltar |
---|---|---|
Menderes Caglar 6' Noah Graber 35' Max Cottrel 65' (g.s.) | Laporan |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Denmark | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 | Pusingan Elit |
2 | Greece | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 1 | +6 | 5 | |
3 | Iceland (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 | 4 | |
4 | Kazakhstan | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 15 | −14 | 0 |
22 September 2015 (2015-09-22) 18:00 |
Iceland | 5 – 0 | Kazakhstan |
---|---|---|
Jonatan Jonsson 18', 35' Alex Hauksson 22' Isak Kristjansson 33' Atli Andrason 78' (pen.) | Laporan |
24 September 2015 (2015-09-24) 18:00 |
Denmark | 4 – 1 | Kazakhstan |
---|---|---|
Jens Odgaard 1' Andreas Poulsen 25' Andreas Bruus 62' Sebastian Jensen 70' | Laporan | Aidos Oral 55' |
24 September 2015 (2015-09-24) 21:15 |
Greece | 1 – 1 | Iceland |
---|---|---|
Thanasis Kostanasios 65' | Laporan | Kolbeinn Finnsson 45' |
27 September 2015 (2015-09-27) 18:00 |
Kazakhstan | 0 – 6 | Greece |
---|---|---|
Laporan | Giorgos Tzovaras 5', 68' Kostas Chatzidimpas 53' Giorgos Lolos 59' Giorgos Xenitidis 65' Samat Bortay 78' (g.s.) |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | England | 3 | 2 | 1 | 0 | 14 | 1 | +13 | 7 | Pusingan Elit |
2 | Portugal (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 7 | |
3 | Armenia | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 13 | −12 | 1 | |
4 | San Marino | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 14 | −13 | 1 |
29 September 2015 (2015-09-29) 15:00 |
England | 8 – 0 | San Marino |
---|---|---|
Niall Ennis 6' Jonathan Leko 11' Reiss Nelson 16' Jaden Brown 21' Samuel Shashoua 30', 42' Dennis Adeniran 47' Adam Lewis 49' | Laporan |
29 September 2015 (2015-09-29) 17:00 |
Portugal | 7 – 0 | Armenia |
---|---|---|
Quina 9', 42' José Gomes 39', 68' João Filipe 40+1', 58' Rafael Leão 78' | Laporan |
1 Oktober 2015 (2015-10-01) 15:00 |
England | 5 – 0 | Armenia |
---|---|---|
Andre Dozzell 18' Reiss Nelson 23', 42', 54' Elliot Embleton 75' | Laporan |
1 Oktober 2015 (2015-10-01) 17:00 |
San Marino | 0 – 5 | Portugal |
---|---|---|
Laporan | Miguel Luis 8' Leandro Tipote 11' (pen.) João Filipe 61', 80+3' José Gomes 80' |
4 Oktober 2015 (2015-10-04) 17:00 |
Armenia | 1 – 1 | San Marino |
---|---|---|
Hovhannes Harutyunyan 29' | Laporan | Marco Frisoni 75' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgium | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | Pusingan Elit |
2 | Turki | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 5 | |
3 | Slovenia (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
4 | Kepulauan Faroe | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | −7 | 0 |
24 September 2015 (2015-09-24) 15:00 |
Belgium | 2 – 1 | Slovenia |
---|---|---|
Zinho Vanheusden 2' Jules Vanhaecke 77' | Laporan | Adam Čerin 60' |
26 September 2015 (2015-09-26) 15:00 |
Kepulauan Faroe | 1 – 4 | Belgium |
---|---|---|
Mórits Mortensen 76' | Laporan | Milan Corryn 19' Jules Vanhaecke 21', 39' Mike Ndayishimiye 29' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Perancis | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 9 | Pusingan Elit |
2 | Israel (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6 | |
3 | Ireland Utara | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | −2 | 1 | |
4 | Norway | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | −3 | 1 |
20 Oktober 2015 (2015-10-20) 14:00 |
Norway | 1 – 3 | Israel |
---|---|---|
Christian Borchgrevink 57' | Laporan | Eylon Almog 34' (pen.), 53' Muhamad Sarsur 72' |
22 Oktober 2015 (2015-10-22) 14:00 |
Norway | 1 – 1 | Ireland Utara |
---|---|---|
Abdul-Basit Agouda 63' | Laporan | Christopher Gallagher 49' |
22 Oktober 2015 (2015-10-22) 14:00 |
Israel | 0 – 3 | Perancis |
---|---|---|
Laporan | Ervin Taha 43' Rafik Guitane 58' Hakim El Mokkedem 67' |
25 Oktober 2015 (2015-10-25) 14:00 |
Ireland Utara | 1 – 2 | Israel |
---|---|---|
Timothy Browne 36' | Laporan | Eylon Almog 12' Ofek Nadir 34' |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Itali | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 5 | Pusingan Elit |
2 | Bulgaria (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | −1 | 4 | |
3 | Scotland | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 4 | |
4 | Makedonia Utara | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | −3 | 2 |
21 Oktober 2015 (2015-10-21) 15:30 |
Itali | 3 – 0 | Bulgaria |
---|---|---|
Gianluca Scamacca 63' Andrea Pinamonti 67' (pen.) Matteo Gabbia 77' | Laporan |
21 Oktober 2015 (2015-10-21) 18:00 |
Scotland | 3 – 0 | Makedonia Utara |
---|---|---|
Shaun Bowers 8' Lewis Morrison 21' Broque Watson 70' | Laporan |
Ked | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ukraine | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 | Pusingan Elit |
2 | Bosnia dan Herzegovina | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 6 | |
3 | Estonia | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | −2 | 3 | |
4 | Moldova (H) | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 | −6 | 1 |
Bosnia dan Herzegovina v Estonia
26 Oktober 2015 (2015-10-26) 14:00 |
Bosnia dan Herzegovina | 2 – 1 | Estonia |
---|---|---|
Edis Smajić 22' Tomas Dadić 27' | Laporan | Markus Poom 36' |
28 Oktober 2015 (2015-10-28) 14:00 |
Ukraine | 2 – 0 | Estonia |
---|---|---|
Denys Popov 4' Oleksiy Khakhlov 46' (pen.) | Laporan |
Moldova v Bosnia dan Herzegovina
28 Oktober 2015 (2015-10-28) 14:00 |
Moldova | 0 – 5 | Bosnia dan Herzegovina |
---|---|---|
Laporan | Tomas Dadić 18' Saša Perić 25' (pen.) Demirel Veladžić 46', 74' Edis Smajić 65' |
Bosnia dan Herzegovina v Ukraine
31 Oktober 2015 (2015-10-31) 14:00 |
Bosnia dan Herzegovina | 0 – 3 | Ukraine |
---|---|---|
Laporan | Oleksii Kashchuk 1' Yaroslav Deda 30' Andrii Kulakov 47' |
Untuk menentukan lima pasukan tempat ketiga terbaik daripada pusingan kelayakan yang terlebih dahulu ke pusingan elit, hanya keputusan pasukan tempat ketiga menentang pasukan pertama dan tempat kedua dalam kumpulan mereka diambil kira.
Ked | Kum | Pasukan | P | M | S | K | JG | GB | PG | Mt | Kelayakan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Wales | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | Pusingan Elit |
2 | 10 | Slovenia | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | −1 | 1 | |
3 | 3 | Finland | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | −1 | 1 | |
4 | 8 | Iceland | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | −2 | 1[lower-alpha 1] | |
5 | 12 | Scotland | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | −2 | 1[lower-alpha 1] | |
6 | 5 | Lithuania | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | −2 | 1 | |
7 | 4 | Romania | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | −3 | 1 | |
8 | 11 | Ireland Utara | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | −2 | 0 | |
9 | 13 | Estonia | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | −3 | 0 | |
10 | 7 | Liechtenstein | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | −6 | 0[lower-alpha 1] | |
11 | 6 | Latvia | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | −6 | 0[lower-alpha 1] | |
12 | 2 | Cyprus | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | −7 | 0 | |
13 | 9 | Armenia | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 12 | −12 | 0 |
Menu
Kelayakan_Kejohanan_Remaja_B-17_UEFA_2016 Pusingan kelayakanBerkaitan
Kelayakan UEFA Euro 2024 Kelayakan play-off UEFA Euro 2024 Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 (AFC) Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 (CONMEBOL) Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 Kelayakan Piala Dunia FIFA 2026 – AFC Pusingan Kedua Kelayakan Piala Dunia FIFA 2022 Kelayakan Piala Asia AFC 2023 Kelayakan Piala Asia B-20 AFC 2023 Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2017Rujukan
WikiPedia: Kelayakan_Kejohanan_Remaja_B-17_UEFA_2016 http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/compe... http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/compe... http://www.uefa.com/under17/index.html http://www.uefa.com/under17/news/newsid=1771634.ht... http://www.uefa.com/under17/news/newsid=2173907.ht... http://www.uefa.com/under17/news/newsid=2189266.ht... http://www.uefa.com/under17/season=2016/draws/roun... http://www.uefa.com/under17/season=2016/matches/ro... http://www.uefa.com/under17/season=2016/matches/ro... http://www.uefa.com/under17/season=2016/matches/ro...